• Start
  • Blog
  • Dlaczego chodząc na basen warto wybrać zajęcia z instruktorem?

Dlaczego chodząc na basen warto wybrać zajęcia z instruktorem?

Pływanie ma wiele korzyści zdrowotnych, ale też daje ogromną przyjemność. Jest to oczywiście możliwe dopiero wtedy gdy… dobrze pływamy! Dlaczego więc – zwłaszcza na początku – warto uczyć się tego pod okiem instruktora? Oto główne powody!

Prawidłowe pływanie? Tylko pod okiem fachowca!

Właściwa technika to kluczowy aspekt również w przypadku tego sportu. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby zwłaszcza na samym początku udać się na zajęcia z instruktorem. Indywidualne lekcje pływania to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla najmłodszych, u których tym samym szybko wykształtują się prawidłowe ruchy, przez co nauka będzie efektywniejsza.

Oswoić lęk przed wodą

Pływania można nauczyć się w każdym wieku. Jeśli jednak odczuwasz pewien lęk przed wodą, to koniecznie udaj się na zajęcia z instruktorem. W takiej sytuacji najgorsze, co możesz zrobić, to ufanie niewłaściwym radom udzielanym przez osoby co prawda umiejące pływać, ale nieposiadające w tym zakresie fachowej wiedzy. To instruktor pomoże Ci oswoić lęk, a także zagwarantuje bezpieczeństwo oraz wsparcie, tak ważne podczas pierwszych lekcji pływania. Nauczyciel dostosuje też tempo przekazywania wiedzy do Twoich możliwości oraz umiejętności, które aktualnie posiadasz. Tym samym nauczysz się pływania w swoim tempie oraz w bardzo bezpiecznej atmosferze.

Zajęcia przy chorobach narządu ruchu

Zajęcia z instruktorem warto wybrać również w sytuacji, gdy masz jakiekolwiek przeciwwskazania zdrowotne do wyczynowego uprawiania sportu. Pływanie bowiem odciąża stawy i może być sposobem na rehabilitację, ale tylko wtedy, gdy jest w sposób odpowiedni dopasowane do Twoich możliwości. Warto więc przed zajęciami poinformować instruktora o swoich ograniczeniach tak, aby dopasować właściwie styl pływania i nie obciążyć organizmu.

Jak widać, zajęcia z instruktorem pływania mają wiele praktycznych zalet i zdecydowanie warto z nich skorzystać. Jeśli więc i Ty chcesz się podszkolić w tym zakresie, to koniecznie sprawdź, co możemy Ci zaoferować. Serdecznie zapraszamy!


Neptunsport logo

© 2022 NEPTUN SPORT. All rights reserved. Realizacja: 3motion