Basen sportowy, 6 torów

Pływanie rekreacyjne we Wrocławiu

Basen Neptun Sport

UWAGA!!! 

Pływanie rekreacyjne jest zawieszone w roku szkolnym 2022/2023 !!!

Zapraszamy wszystkich amatorów pływania do nowo wybudowanego basenu w Szkole Podstawowej Nr 84 przy ul. Górnickiego 20 (wejście od ul. Ukrytej). Proponujemy Państwu pływanie rekreacyjne w basenie sportowym o długości 25 m. Temperatura wody wynosi 29 stopni Celsjusza. 

Godziny wejść:

 • Wtorek: 
 • Czwartek: 
 • Sobota: 

 

Cennik wejść na basen

 • Bilet normalny

  25 zł

  Czas na przygotowanie: 15.min, czas pływania: 45 min, czas na przebranie: 20 min

 • Bilet ulgowy

  20 zł

  Czas na przygotowanie: 15.min, czas pływania: 45 min, czas na przebranie: 20 min

Co jeszcze możemy Ci zaoferować?

Style pływackie, których możesz nauczyć się w naszej szkole

Istnieje kilka klasycznych stylów pływackich. Zalicza się do nich styl grzbietowy, motylkowy, kraul oraz żabka. Poniżej przybliżymy Ci dwa z nich: styl grzbietowy i kraul.

Styl grzbietowy

Klasyczny styl grzbietowy jest szczególnie polecany przez fizjoterapeutów, ponieważ pozytywnie wpływa na leczenie wad i przeciążeń kręgosłupa. Jest to styl pływacki, który najmniej nadwyręża plecy, dlatego mogą go uprawiać również osoby cierpiące na ich ból. Styl grzbietowy polega na umieszczeniu ciała na wodzie twarzą zwróconą do góry, co znacznie ułatwia oddychanie. Pływanie na plecach angażuje głównie ramiona - osoba płynąca rusza nimi naprzemiennie, przenosząc raz prawą, raz lewą rękę za głowę. Ramię powinno podczas wchodzenia do wody być jak najbardziej wyprostowane w stawie łokciowym. Pod wodą powinno się natomiast uginać, najlepiej pod kątem 90-110 stopni, w kierunku zewnętrznym. Nogi także pracują podczas pływania stylem grzbietowym. Ich ruch, tak jak w przypadku ramion, odbywa się naprzemiennie. Podczas zanurzenia noga powinna maksymalnie się wyprostować, a nawet wskazany jest przeprost. Pływanie na plecach to bardzo dobre ćwiczenie, które wzmacnia cały gorset mięśniowy kręgosłupa.

Kraul

Kraul to styl nieco bardziej skomplikowany niż grzbietowy, jednak jego zaletą jest to, że do pracy angażuje prawie wszystkie grupy mięśniowe. Warto także wspomnieć, że pływanie kraulem to zdecydowanie najszybszy sposób przemieszczania się w wodzie. Ciało podczas kraula przyjmuje możliwie najbardziej opływowy kształt, dzięki czemu nie ma potrzeby tracić dodatkowej energii na stawianie oporu wodzie. Pływanie kraulem wymaga opanowania dokładnej techniki - najtrudniejsze dla wielu osób jest zanurzanie rąk pod odpowiednim kątem. Dużym wyzwaniem może być także zsynchronizowanie ruchów ciała z oddechem, gdyż podczas pływania tym stylem głowa musi być częściowo schowana pod wodą. Osoby, które są mniej doświadczone w pływaniu kraulem, mogą odczuwać dyskomfort podczas braku kontaktu wzrokowego z otoczeniem. Często skutkuje to spięciem mięśni i trudnością z utrzymaniem równowagi w wodzie. Przed rozpoczęciem nauki pływania kraulem warto zainteresować się nauką nurkowania, co pozwoli na oswojenie się z przebywaniem pod wodą.


Neptunsport logo

Polityka Cookies

© 2022 NEPTUN SPORT. All rights reserved. Realizacja: 3motion