• Start
 • Co oferujemy
 • Nauka pływania - grupowe

Lekcje pływania we Wrocławiu

Jak zapewne wiesz, pływanie doskonale wpływa na zdrowie. Jeśli nie umiesz jeszcze pływać, także możesz skorzystać z basenu, wybierając na przykład aqua aerobik. Możesz także zdecydować się na lekcje pływania pod okiem doświadczonych instruktorów. Regularne zajęcia na basenie poprawiają krążenie krwi, zmniejszają obrzęki i wzmacniają mięśnie. Modelują także sylwetkę. Ćwiczenia w wodzie i pływanie nie są tak męczące jak tradycyjna gimnastyka, a jednak tę aktywność można porównać do biegania czy jazdy na rowerze. Pływanie to tak zwany trening aerobowy, co oznacza, że podczas tej aktywności mięśnie zaopatrywane są w duże dawki tlenu, który pozwala na spalenie zapasu energii. Jest to sport najskuteczniejszy, jeśli chodzi o walkę z nadwagą.

Nauka pływania – zajęcia grupowe

Grafik i Cennik zajęć

*kliknij w miniaturę, aby powiększyć

Zapisz się na zajęcia grupowe

Dla kogo kurs nauki pływania?

Pływać mogą praktycznie wszyscy. Nie ma ograniczeń co do wieku, wagi, dotychczasowej aktywności fizycznej lub jej braku. Człowiek tuż po narodzinach ma odruch pływania, jednak jeśli nie jest on podtrzymywany, zanika. Na naszych lekcjach pływania nauczysz się wypracować ten odruch. Nie każdej osobie przychodzi to z łatwością, ale nasi instruktorzy służą radą i dobierają odpowiednie ćwiczenia. Dzięki kursowi nauki pływania rozluźnisz swoje ciało, uwolnisz się od bólu i stresu oraz zaktywizujesz dotychczas nieużywane mięśnie. Warto też zdecydować się na pływanie z uwagi na to, że przyczynia się ono do obniżenia poziomu cholesterolu, wzmacnia serce i znacznie poprawia krążenie. Regularne wizyty na basenie mogą pozytywnie wpłynąć na proces leczenia nadciśnienia, miażdżycy i cukrzycy. Pływanie na plecach jest wskazane przy schorzeniach kręgosłupa oraz przy niektórych wadach ortopedycznych, takich jak na przykład pogłębiona skolioza. Niezależnie jednak od tego, jakim stylem chciałbyś pływać, z pewnością nie obciąży on Twoich stawów i wspomoże w rehabilitacji. Jak wspominaliśmy, pływanie rekreacyjne polecane jest praktycznie wszystkim, jednak osoby z niewydolnością krążenia, po zawale czy z podwyższonym ciśnieniem tętniczym powinny zachować ostrożność i pływać bardzo wolno, aby nie narazić się na zbyt duży wysiłek.

Zajęcia dla dzieci powyżej 2 roku życia oraz osób dorosłych prowadzimy w kameralnych grupach liczących od 6 do 8 kursantów. Warto również dodać, że nauka pływania dla najmłodszych pływaków w wieku od 2 do 6 lat odbywają się w basenach z wodą podgrzaną do 33 stopni Celsjusza. Wszystko po to aby w jak najłagodniejszy sposób przyzwyczaić je do nowego środowiska funkcjonowania. Metoda ta daje doskonałe rezultaty.

Naukę pływania można zacząć już w wieku kilku lat, nie oznacza to jednak, że nie przynosi ona doskonałych efektów w przypadku dorosłych uczestników kursu. Prowadzimy różnego typu grupy, dlatego zapraszamy chętnych bez ograniczeń wiekowych. Możesz skorzystać z zajęć nauki pływania od podstaw lub doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. Wybierz formę zajęć, która najbardziej Ci odpowiada i jest dopasowana do Twoich umiejętności, formy fizycznej i chęci.

Warunki uczestnictwa

Nauka pływania w Szkole Neptun Sport – jak wygląda?

Nauka pływania w Neptun Sport charakteryzuje się ponadprzeciętną skutecznością zarówno pod względem metodycznym, jak i organizacyjnym. Zawdzięczamy to corocznym cyklom szkoleniowym, w których uczestniczy nasza kadra instruktorska. Szkolenia te organizuje założyciel i główny metodyk naszej placówki – Paweł Kumala.

Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka ciąży na nas w zakresie bezpieczeństwa podopiecznych podczas zajęć. Dlatego przywiązujemy do tego zagadnienia dużą wagę. To nie przeszkadza jednak w tym, aby nauce pływania w naszej szkole towarzyszyła doskonała zabawa i uśmiech. Aby uatrakcyjnić nasze kursy, wplatamy w lekcje pływania elementy ratownictwa wodnego. Zwieńczeniem umiejętności zdobytych w szkole jest wręczenie nagród naszym pływakom. Wieloletnie doświadczenie Neptun Sport to gwarancja profesjonalizmu. Jeśli zainteresowała Cię oferta grupowych zajęć pływania w naszej szkole i chcesz uzyskać dodatkowe informacje, zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy wątpliwości dotyczące zajęć prowadzonych w różnych grupach wiekowych.

Podstawa programowa

System motywacyjny w Szkole Pływania Neptun Sport

Odpowiednim podsumowaniem starań oraz trudów naszych uczniów jest wręczenie nagród na zakończenie kursów:

 • Order Neptunka (I Poziom)​,
 • Certyfikat Neptuna „Umiem Pływać” (II Poziom),
 • Karta Pływacka Neptuna (III Poziom),
 • Złota Karta Neptuna (IV Poziom),
 • Certyfikat Neptuna „Król Wodnego Świata” (V Poziom),
 • Puchar Neptuna (VI Poziom).

Jeśli zainteresowała Cię oferta grupowych zajęć pływania w naszej szkole i chcesz uzyskać dodatkowe informacje, zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące zajęć prowadzonych w różnych grupach wiekowych.

Galeria zdjęć z naszych zajęć

 • Basen przy ul. Chełmońskiego 43

  Basen przy ul. Chełmońskiego 43

  Mały basen: długość: 15 m, głębokość: 90 cm, 3 tory, temperatura wody 30 stopni Celsjusza

  Duży basen: długość: 25 m, 6 torów o szerokości 250 cm, głębokość: 140 - 180 cm, temperatura wody 28 stopni Celsjusza

 • Basen przy ul. Brucknera 10

  Basen przy ul. Brucknera 10

  Długość: 25 m, tory o szerokości 220 cm, głębokość: 140 - 210 cm, temperatura wody do 28,5 stopna Celsjusza

 • Basen przy ul. Górnickiego 20

  Basen przy ul. Górnickiego 20

  Długość: 25 m, 6 torów o szerokości 250 cm, głębokość:  85 - 180 cm, temperatura wody 30 stopni Celsjusza

Szkolimy na trzech wrocławskich obiektach

Co jeszcze możemy Ci zaoferować?

 • news icon

  Aktualności

  Zobacz co u nas słychać!

 • Pływanie rekreacyjne

  Pływanie rekreacyjne

 • Pływanie z transportem

  Pływanie z transportem

 • Nauka pływania

  Nauka pływania

  Zajęcia indywidualne

 • Nauka pływania

  Nauka pływania

  Zajęcia grupowe

 • Aqua aerobic

  Aqua aerobic

 • Kolonie letnie

  Kolonie letnie

 • Zimowiska

  Zimowiska


Neptunsport logo

Polityka Cookies

© 2022 NEPTUN SPORT. All rights reserved. Realizacja: 3motion