• Start
  • Blog
  • Style pływackie polecane dla początkujących

Style pływackie polecane dla początkujących

Chcesz nauczyć się pływać? Zastanawiasz się, jakie style pływackie sprawdzą się w tym przypadku najlepiej? Pozostań z nami, aby poznać szczegóły i tym samym zakochać się w tej aktywności fizycznej!

Pływanie pieskiem

Jednym z najłatwiejszych do nauczenia się stylów jest tzw. piesek. To właśnie od niego wiele osób rozpoczyna swoją przygodę z pływaniem i doskonale sprawdza się on zwłaszcza u dzieci, a także u tych osób, które nie chcą – lub jeszcze boją się – zanurzać głowy.

Pływanie żabką

Choć pływanie żabką, czyli stylem klasycznym, wymaga dobrej koordynacji ruchowej, to dedykowane jest również dla osób początkujących. Aby jednak już na starcie wykształcić prawidłową technikę, warto udać się na indywidualne lekcje pływania. Kluczowe znaczenie ma bowiem to, aby głowa znajdowała się pod taflą wody, a także, by nauczyć się kolistych ruchów, które zapewnią płynne pokonywanie basenu. Dlaczego dokładnie warto nauczyć się pływać tym stylem? Okazuje się, że daje nie tylko ogromną przyjemność, ale też pomaga w przypadku leczenia skrzywień kręgosłupa.

Pływanie stylem grzbietowym

Choć ten styl wydaje się pozornie trudny, to tak naprawdę skierowany jest także do początkujących. Kluczem jest odpowiednia, silna praca rąk, a także pozycja głowy, aby broda nie dotykała klatki piersiowej. Dzięki temu ciało ma hydrodynamiczny kształt, co bez wątpienia ułatwia pływanie.

Styl dopasowany do potrzeb

Tak naprawdę technika odpowiednia dla jednej osoby może być trudna dla innej. Dlatego też podczas nauki pływania tak istotna jest współpraca z instruktorem, który szybko wychwyci preferencje uczennicy lub ucznia i tym samym dopasuje odpowiedni styl do potrzeb. Dokładnie tak działają również nasi instruktorzy.

Chcesz zacząć pływać lub odświeżyć swoją wiedzę? Poszukujesz szkoły pływania z długim doświadczeniem oraz empatycznymi nauczycielami, którzy zrozumieją Twoje potrzeby? Jeśli tak, to koniecznie się z nami skontaktuj. Działamy od 2003 roku i możemy zagwarantować, że pływanie z nami będzie dla Ciebie prawdziwą przyjemnością.


Neptunsport logo

Polityka Cookies

© 2022 NEPTUN SPORT. All rights reserved. Realizacja: 3motion