Indywidualne lekcje pływania – zdobądź nowe umiejętności

Dla kogo jest indywidualna nauka pływania?

Indywidualna nauka pływania stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które odczuwają duży lęk przed wodą, mają problemy z koncentracją w większej grupie kursantów oraz dla każdego, kto chce w stosunkowo krótkim czasie znacznie podnieść poziom swoich pływackich umiejętności.

Indywidualna nauka pływania z instruktorami Neptun Sport poprawia zdrowie, kształtuje kondycję, skutecznie rzeźbi sylwetkę, a do tego daje po prostu dużo radości i zadowolenia. A zdobyte w ten sposób umiejętności pozwalają małym i dużym kursantom pokochać wodny świat na całe życie!

W przypadku zainteresowania indywidualnymi lekcjami pływania zapraszamy do rezerwacji miejsc oraz terminów poprzez kontakt telefoniczny.

 

Lekcje pływania dla dzieci i dorosłych

Na lekcje pływania zapraszamy kursantów w każdym wieku – warto podkreślić, że nie są to zajęcia przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Na naukę nigdy nie jest za późno, a doskonalić umiejętności pływackie można zawsze. To nie tylko satysfakcja z nowych osiągnięć lub pokonania lęku przed wodą, ale także niezliczone korzyści zdrowotne. Pływanie relaksuje, poprawia nastrój, pomaga rozluźnić spięte mięśnie i stawy, a także zbawiennie wpływa na sylwetkę. Zapraszamy na grupowe lekcje pływania, które prowadzimy w kameralnych zespołach. Warto wybrać taką formę zdobywania nowych umiejętności lub ich doskonalenie, która najbardziej Ci odpowiada. Niezależnie od tego, czy wybierzesz indywidualną naukę pływania, czy wolisz uczyć się w grupie, możesz liczyć na profesjonalnych, doskonale wykwalifikowanych instruktorów, którzy podchodzą indywidualnie do każdego uczestnika – do jego możliwości, ograniczeń i ewentualnych obaw związanych z wodą. Zapraszamy na lekcje pływania dzieci i dorosłych.

Jesteś zainteresowany indywidualną nauką pływania? Zapraszamy do rezerwacji miejsc oraz terminów poprzez kontakt telefoniczny.

Cennik zajęć

 • Jedna osoba

  150 zł

  Czas - 45/55 minut

 • Dwie osoby

  240 zł

  Czas - 45/55 minut

 • Trzy osoby

  290 zł

  Czas - 45/55 minut

Jak rozwiązać problemy pojawiające się podczas nauki pływania?

Osoby dorosłe często mają trudności podczas nauki pływania, jednak jako doświadczeni instruktorzy jesteśmy w stanie je rozwiązać. Najczęściej spotykanym problemem jest lęk przed wodą. Może być spowodowany na przykład wcześniejszymi zdarzeniami. Druga sprawa to niewystarczająca ruchomość stawów skokowych, która może wynikać z siedzącego trybu życia, ograniczonego zakresu ruchu, kontuzji czy zbyt dużej ilości tkanki mięśniowej. Podczas indywidualnej nauki pływania we Wrocławiu ćwiczenia dobieramy do określonego problemu. Dysponujemy także pomocami, takimi jak deski, „makarony”, płetwy, łapki, „ósemki” i wiele innych.

Motywacja do nauki pływania

Osoby dorosłe są świadome swoich potrzeb i doskonale wiedzą, dlaczego chcą nauczyć się pływać. Motywacja bywa różna. Niektórzy decydują się na indywidualne lekcje pływania, ponieważ odczuwają ból w obrębie kręgosłupa i chcą sobie z nim poradzić. Mogą to być także zalecenia lekarza. Wiele osób chce czuć się bezpiecznie w wodzie również dlatego, że często nad nią przebywają. Dostęp do atrakcji wodnych to kolejna motywacja, aby nauczyć się pływać. Z tym idzie w parze chęć poprawienia kondycji i sprawności fizycznej, a także traktowanie pływania jako pasję. Zaletą w nauce pływania jest skupienie. Osobom dorosłym łatwiej jest skupić się na ćwiczeniach niż na przykład dzieciom i nastolatkom. Koncentracja znacznie przyspiesza naukę. Pozwala na opanowanie poprawnych ruchów, co jest bardzo ważne, aby nie popełniać błędów i tym samym nie zrazić się do wody. Systematyczność jest także bardzo ważna. Jeśli regularnie uczestniczysz w ćwiczeniach, z pewnością w krótkim czasie uda Ci się nauczyć pływać. Serdecznie zapraszamy na indywidualną naukę pływania we Wrocławiu.

Korzyści płynące z pływania

Sprawne poruszanie się w wodzie to trening dla całego ciała, ponieważ podczas wykonywania ćwiczeń w wodzie aktywizujemy większość grup mięśni. Zalety płynące z aktywności fizycznej, jaką jest pływanie, to między innymi zwiększenie częstotliwości akcji serca bez obciążania organizmu, a także wzmocnienie mięśni, kontrola wagi ciała, budowanie siły sercowo-naczyniowej i korzyści dla poprawnej pracy kręgosłupa.

Galeria zdjęć z naszych zajęć

Nauka pływania nasze zajęcia 2
Nauka pływania nasze zajęcia 3
 • Basen przy ul. Chełmońskiego 43

  Basen przy ul. Chełmońskiego 43

  Mały basen: długość: 15 m, głębokość: 90 cm, 3 tory, temperatura wody 30 stopni Celsjusza

  Duży basen: długość: 25 m, 6 torów o szerokości 250 cm, głębokość: 140 - 180 cm, temperatura wody 28 stopni Celsjusza

 • Basen przy ul. Brucknera 10

  Basen przy ul. Brucknera 10

  Długość: 25 m, tory o szerokości 220 cm, głębokość: 140 - 210 cm, temperatura wody do 28,5 stopna Celsjusza

 • Basen przy ul. Górnickiego 20

  Basen przy ul. Górnickiego 20

  Długość: 25 m, 6 torów o szerokości 250 cm, głębokość:  85 - 180 cm, temperatura wody 29 stopni Celsjusza

Szkolimy na trzech wrocławskich obiektach


Neptunsport logo

Polityka Cookies

© 2022 NEPTUN SPORT. All rights reserved. Realizacja: 3motion