Nauka pływania dla dorosłych – zajęcia dla osób w każdym wieku

Na nabywanie nowych umiejętności nigdy nie jest za późno. Dotyczy to również nauki pływania dla dorosłych. Zapraszamy na kursy osoby w każdym wieku, które chcą nauczyć się pływać od podstaw lub doskonalić swoje umiejętności. Aktywność fizyczna w wodzie to liczne korzyści dla zdrowia, urody i dobrego samopoczucia. To także satysfakcja z pokonywania swoich ograniczeń i rozwijania się, niezależnie od wieku.

W szkole Neptun możesz skorzystać z oferty zajęć indywidualnych lub grupowych. Dbamy o to, by grupy były kameralne, tak aby instruktor podczas zajęć był do dyspozycji każdego uczestnika i mógł wspierać go w zależności od jego potrzeb.

Nauka pływania dla dorosłych to doskonały sposób na aktywność fizyczną w przyjemnej formie, która poprawi Twoją kondycję, pozwoli zadbać o zdrowie, a także pozwoli się zrelaksować i nabrać energii. Chcesz zapisać się na zajęcia? Przejrzyj szczegółowy grafik, w którym znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami.


*kliknij w miniaturę, aby powiększyć


Pływanie a relaks

Gdy myślisz o relaksie, pewnie pierwsze, co przychodzi Ci do głowy to wieczór w domu, film i lody. Niektórzy wybierają spacer, spotkanie ze znajomymi czy wyjście do restauracji. Mamy jeszcze jeden sposób na relaks: pływanie. Na pewno słyszałeś już, że pływanie odpręża. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób, zapraszamy do lektury!

Relaks w wodzie

Mimo że pływanie uznawane jest za aktywną formę spędzania czasu, jest to także doskonały sposób na zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Ponadto regularne pływanie pomaga wypracować kondycję i rzeźbi sylwetkę. Warto wiedzieć, że podczas pływania poprawia się krążenie krwi, a więc organizm staje się dotleniony i łatwiej jest o odprężenie. Woda działa na ciało jak mikromasaż: kontakt skóry z wodą pozwala rozluźnić mięśnie. Zanurzenie się w wodzie odcina także ciało i umysł od bodźców zewnętrznych. W wodzie skupiasz się tylko na tym, co tu i teraz. Pływanie to odpoczynek także dla zmęczonej psychiki. Wpływa pozytywnie na pracę mózgu i pozwala skupić się na regularnym oddechu, co również ma bardzo duże znaczenie w uwolnieniu się od nieprzyjemnych emocji. Ponadto pływanie , jak każda aktywność fizyczna, zwiększa produkcję endorfin, czyli tak zwanego hormonu szczęścia.

Dobroczynny wpływ pływania na organizm

Poza odprężeniem mięśni i zrelaksowaniem psychiki pływanie pozytywnie wpływa na kondycję. Dzięki regularnym zajęciom w wodzie możesz zrzucić zbędne kilogramy, zwiększyć wydolność organizmu i pojemność płuc, a także polepszyć pracę serca oraz całego układu krążenia. Pływanie pozwoli Ci wyrzeźbić ciało bez obciążania stawów. Jest to szczególnie ważne dla osób, które w przeszłości przebyły różnego typu urazy, a nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej. Osoby prowadzące siedzący tryb życia z pewnością także odkryją korzyści, jakie płyną z zajęć w wodzie, ponieważ będą w stanie odciążyć kręgosłup i poprawić postawę ciała. Jeśli nie masz doświadczenia w tej formie aktywności, chętnie nauczymy Cię wszystkiego, abyś mógł cieszyć się nową dla siebie formą aktywności. Zapraszamy na naukę pływania dla dorosłych we Wrocławiu!


Neptunsport logo

Polityka Cookies

© 2022 NEPTUN SPORT. All rights reserved. Realizacja: 3motion