• Start
  • Blog
  • Kolonia pływacka jako świetny pomysł na wakacje

Kolonia pływacka jako świetny pomysł na wakacje

Jeżeli Twoje dziecko cały rok spędza nad książką czy komputerem, a do tego ma mało okazji do aktywności ruchowej, to warto rozważyć zapisanie go na kolonie sportowe, podczas których nie tylko nawiąże nowe przyjaźnie, lecz także poprawi i wzmocni swoją kondycję fizyczną. Jednym z rodzajów takich kolonii jest kolonia pływacka, o której przeczytasz w dalszej części tego artykułu.

Jakie atrakcje oferuje kolonia pływacka?

Podstawową aktywnością podczas kolonii pływackiej są oczywiście lekcje pływania, które dają dzieciom możliwość nauki i doskonalenia umiejętności pływania. Nauka pływania odbywa się zwykle w kameralnych grupach, dzięki czemu można mieć pewność, że dzieci otrzymają opiekę i prowadzenie instruktora pływania, który zadba o bezpieczeństwo, jak i odpowiednie postępy w nauce. Na kolonie pływackie mogą pojechać dzieci, które jeszcze nie umieją pływać, jak i takie, które znają już podstawy i chcą doskonalić swoje umiejętności. Z reguły na takich koloniach część zajęć odbywa się na pływalni krytej, a część w naturalnym akwenie wodnym, jak jezioro czy morze. Często w ramach kolonii organizowane są także wycieczki do Aqua Parku, co jest atrakcyjnym uzupełnieniem programu kolonii. Jeśli kolonia pływacka odbywa się nad jeziorem, to zwykle podczas takiej kolonii dzieci mają także możliwość pływania po jeziorze kajakami czy rowerami wodnymi, jak również plażowania.

Zdrowotne aspekty pływania

Duża ilość rozmaitych aktywności, a także godziny spędzone w wodzie z pewnością przełożą się na poprawę zdrowia i samopoczucia Twojej pociechy. Warto wiedzieć, że pływanie jest jednym z najlepszych sposobów na zapobieganie skrzywieniom kręgosłupa, tak powszechnych wśród dzieci spędzających wiele godzin przed komputerem. Regularne pływanie wzmacnia bowiem mięśnie i wpływa na kondycję całego organizmu, nie zdziw się więc, kiedy Twoje dziecko wróci z kolonii sportowej odmienione i pełne energii, a także bogate w nową pasję – pasję do pływania i sportów wodnych.


Neptunsport logo

Polityka Cookies

© 2022 NEPTUN SPORT. All rights reserved. Realizacja: 3motion