Dlaczego warto umieć pływać?

Pływanie to często jedna z tych umiejętności, których rodzice uczą swoje pociechy jeszcze we wczesnym dzieciństwie, zapisując je na naukę pływania. I słusznie, gdyż jak się okazuje jest ona niezwykle przydatna w życiu, a także niesie ze sobą wiele korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Warto pamiętać, że pływania możemy się nauczyć w każdym wieku, uczęszczając na indywidualne lub grupowe lekcje pływania.

Jakie korzyści daje nam pływanie?

Pływanie jest podstawą dla uprawiania wszelkich sportów wodnych, takich jak: surfing, windsurfing, narty wodne, kajakarstwo czy żeglarstwo. Są to z pewnością niezwykle przyjemne formy aktywności ruchowej, które zdecydowanie bezpieczniej jest uprawiać umiejąc pływać, a w przypadku surfingu, wnidsurfngu czy nart wodnych umiejętność ta jest wręcz niezbędna. Samo pływanie zresztą także stanowi niezwykle przyjemny sposób spędzania wolnego czasu, zwłaszcza pływanie w jeziorze czy innym naturalnym akwenie wodnym.

Kolejnym ważnym aspektem związanym z umiejętnością pływania są bez wątpienia korzyści zdrowotne. Pływanie jest niezwykle zdrowym sportem, który pozytywnie działa na nasz organizm, a przede wszystkim:

  • poprawia kondycje i wytrzymałość pływanie wzmacnia prawie wszystkie grupy mięsni, gdyż angażuje całe ciało, a na dodatek poprawia nasza kondycję,
  • koryguje wady postawy i korzystnie wpływa na kręgosłup,
  • pomaga schudnąć (w czasie intensywnego treningu w wodzie organizm jest w stanie spalić nawet 600 kalorii),
  • zapobiega chorobom serca pobudzając układ krążenia do pracy,
  • poprawia koordynację całego ciała,
  • zwiększa wydolność płuc,
  • poprawia nastrój i pomaga obniżyć poziom stresu.

Jeśli jednak nie udało nam się opanować tej niezwykle przydatnej umiejętności w dzieciństwie – nic straconego! Możemy się jej nauczyć zapisując się na naukę pływania dla dorosłych. Szkoły pływania oferują zarówno grupowe, jaki i indywidualne lekcje pływania, które pomogą nam opanować tę umiejętność pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów.


Neptunsport logo

Polityka Cookies

© 2022 NEPTUN SPORT. All rights reserved. Realizacja: 3motion