• Start
  • Blog
  • Dlaczego warto zapisać dziecko na lekcje pływania?

Dlaczego warto zapisać dziecko na lekcje pływania?

Pływanie to forma aktywności fizycznej, która ma wiele zalet. To przede wszystkim korzyści zdrowotne, czyli wspomaganie układu oddechowego, możliwość skorygowania wad postawy oraz pobudzenia układu krążenia. Dodatkowo pływanie poprawia koordynację ruchową, giętkość ciała, pomaga zrzucić zbędne kilogramy i wpływa pozytywnie na nastrój. Właśnie dlatego zapisać dziecko na basen już w pierwszych latach jego życia.

Jaki wiek jest odpowiedni do zapisania dziecka na lekcje pływania?

Biorąc pod uwagę szereg korzyści, które wiążą się z regularnym pływaniem, wielu rodziców chce zapisać swoje pociechy na basen jak najszybciej. Nauka pływania dla dzieci to wyzwanie, którego maluchy mogą się podjąć w bardzo młodym wieku. Dzieci mogą uczestniczyć w lekcjach pływania już od trzeciego miesiąca życia.

Warto wspomnieć, że dzieci uczą się szybciej niż dorośli, dlatego nauka podstaw nie powinna zająć dłużej niż 2-3 miesiące. Decyzja o tym, czy będą to indywidualne lekcje pływania, czy może zajęcia grupowe zależy od rodziców, jednak większość maluchów czuje się dobrze w gronie rówieśników. Taka forma nauki zapewnia większą swobodę, a także motywuje do tego, by starać się osiągać tak dobre efekty, co koledzy.

Co może zyskać dziecko, które uczęszcza na lekcje pływania?

Korzyści związane z zapisaniem dziecka na basen są właściwie niezliczone. Pływanie niesie za sobą szereg korzyści związanych z poprawą sprawności fizycznej (wzmacnia mięśnie i poprawia krążenie). Warto jednak zwrócić uwagę na inne zalety, które płyną z grupowych czy indywidualnych lekcji pływania. To również samodyscyplina, która jest niezwykle ważną umiejętnością. Dzieci na lekcjach pływania uczą się też pracy zespołowej, jeżeli maluch uczestniczy w zajęciach grupowych.

Najmłodsi często traktują je jako rywalizację, która jest ciekawym elementem nauki. Korzyścią, która wiąże się z regularnym pływaniem zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych jest pozbycie się negatywnych emocji, które jest niezwykle ważne, biorąc pod uwagę natłok codziennych obowiązków w szkole czy w pracy.


Neptunsport logo

Polityka Cookies

© 2022 NEPTUN SPORT. All rights reserved. Realizacja: 3motion