• Start
  • Blog
  • Prozdrowotne korzyści z pływania

Prozdrowotne korzyści z pływania

Pływanie jest ćwiczeniem aerobowym, czyli związanym z wydolnością. Oznacza to, że w trakcie treningu spalasz zapasy energii, gdyż twoje mięśnie otrzymują ogromną ilość tlenu. Ponadto pływanie wpływa na wzrost tętna, przez co przyspieszysz proces metabolizmu i szybciej pozbędziesz się tkanki tłuszczowej. Zrzucenie zbędnych kilogramów i zwiększenie wydolności to bynajmniej nie jedyne korzyści płynące z uprawiania tej dyscypliny sportu. O pozytywach pływania dowiesz się z poniższego artykułu.

Pływaj dla zdrowia i pięknej sylwetki

Jedną z najbardziej zauważalnych korzyści pływania jest bez wątpienia poprawienie kondycji układu oddechowego. Regularne wizyty na basenie pozwolą ci zwiększyć pojemność płuc nawet o kilka litrów! Ponadto uprawianie tej dyscypliny sportu pobudzi pracę układu krążenia, przez co zmniejszysz ryzyko wystąpienia chorób serca i wydłużysz swoje życie. Dodatkowo, jeśli będziesz pływał kilka razy w tygodniu, możesz obniżyć swoje tętno spoczynkowe, a co za tym idzie, zmniejszyć poziom złego cholesterolu we krwi.

Masz problem ze stawami lub jesteś po kontuzji? Nie ma dla ciebie lepszej aktywności niż pływanie, gdyż woda znakomicie odciąża całe ciało. Z tego też powodu jest to idealna dyscyplina sportu dla osób ze skrzywieniami kręgosłupa, skarżących się na bóle pleców lub prowadzących siedzący tryb życia. Regularne treningi wzmacniają mięśnie podtrzymujące całe ciało, przez co będziesz mógł skorygować wady postawy i cieszyć się smukłą sylwetką.

Pływanie kluczem do dobrego samopoczucia!

Pływanie to nie tylko wiele korzyści dla ciała, ale również radość dla ducha. Częste chodzenie na basen poprawi zarówno twoją formę fizyczną, wytrzymałość i koordynację ruchów, jak i kondycję psychiczną. Uprawianie sportu uwalnia endorfiny, które korzystnie wpływają na samopoczucie. Dzięki temu pływanie pomaga w redukcji stresu i napięć mięśni, które w połączeniu z wymagającą pracą lub problemami osobistymi, mogą prowadzić nawet do depresji. Ponadto intensywny godzinny trening na basenie to aż 600 spalonych kalorii, a jak wiadomo, utrata zbędnych kilogramów oraz posiadanie zdrowej, smukłej i wyrzeźbionej sylwetki zawsze są powodami do uśmiechu.


Neptunsport logo

Polityka Cookies

© 2022 NEPTUN SPORT. All rights reserved. Realizacja: 3motion