• Start
  • Blog
  • Jakie korzyści daje nauka pływania w grupie?

Jakie korzyści daje nauka pływania w grupie?

Lekcje pływania zwykle odbywają się w dwóch formach: grupowej i indywidualnej. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników, a kursantom czasami trudno zdecydować, na który rodzaj kursu się zapisać. W dzisiejszym wpisie skupimy się na grupowych zajęciach pływania – czy warto się na nie zapisać? Dowiesz się poniżej!

Jakie korzyści wiążą się z grupowymi lekcjami pływania?

Grupowe lekcje pływania przypominają nieco lekcje wychowania fizycznego w szkole, choć grupy kursantów są dużo mniejsze, a zajęcia przebiegają w miłej i bezstresowej atmosferze. Największe zalety odbywania kursów pływania w takiej formie, to:

  • zdrowa rywalizacja między uczestnikami zajęć, która motywuje do starań i pozwala osiągać lepsze wyniki;

  • możliwość poznania nowych osób i integracji z nimi;

  • większa zabawa i raźniejsza atmosfera;

  • łatwiejsze dostrzeganie postępów.

Powyższe zalety dotyczą zarówno grup dzieci, nastolatków, jak i dorosłych. Warto też dodać, że grupowe zajęcia z pływania są dużo tańsze od kursu indywidualnego.

Czy na grupowych kursach pływania można liczyć na indywidualne podejście?

Wiadomo, że w grupie uwaga trenera musi być podzielona na wszystkich uczestników kursu, ale nie znaczy to, że zajęcia grupowe są całkowicie pozbawione indywidualizmu. Najlepsi trenerzy potrafią z łatwością zauważyć wszystkie problemy kursantów i zawsze znajdują czas, aby zapewnić im wsparcie. Niezależnie od tego, czy kursant ma problem z opanowaniem nowych umiejętności, dopasowaniem się do grupy, czy słabymi wynikami - dobry trener zrobi co może, aby mu pomóc. Oczywiście, nie znaczy to, że inni kursanci będą pozbawieni nadzoru i pozostawieni sami sobie. Jeśli mimo zaangażowania trenera, kursant będzie potrzebował dodatkowego treningu, trener z pewnością sam zaproponuje mu zajęcia indywidualne.


Neptunsport logo

Polityka Cookies

© 2022 NEPTUN SPORT. All rights reserved. Realizacja: 3motion